Fosfat cevherinden, yaş yöntemle elde edilen fosforik asit, içerdiği yüksek miktardaki safsızlıklar nedeni ile gıda sanayinde kullanılmamaktadır. Gübre ve diğer kimya sanayinde kullanılan bu yaş fosforik asidin temizlenerek, gıda sanayinde kullanılması sağlanır.

    Rafine fosforik asidin en önemli kullanım alanı gıda sanayidir. Gıda sınıfı fosforik asit özellikle soft içeceklerde (yumuşak, alkolsüz içecekler) asit düzenleyici olarak, yemeklik yağ rafine işleminde, şeker rafine işleminde ve maya üretiminde kullanılmaktadır.

    Teknik sınıf fosforik asit ise kimya sanayinde (fosfat tuzlarının üretimi), metal sanayinde (elektrokimyasal cilalama işlemlerinde), deterjan endüstrisinde, metal alaşımları endüstrisinde, ekipman bakımında (kazanların ve ısı değiştirici tüplerinin temizlenmesinde), seramik sektöründe (özellikle seramik boyalarının eldesindeki fosfat bileşenlerinde), plastik sektöründe, yangın geciktiricilerde ve bunların yanı sıra ilaç sanayinde kullanılmaktadır.    Analiz sertifikası için tıklayınız...

    Ambalaj şekli : 35 kg'lık çanta bidon ve 1500 kg'lık IBC tanklarda tüketime sunulmuştur.